EN

User:
Потребител:
  Password:
Парола:
  Registration
Регистрация
КУКЕРЛАНДИЯ 2018

Новини

Отличени Кукерландия 2018

Програма

Регламент

  НАЧАЛО > КУКЕРЛАНДИЯ 2018 > Отличени Кукерландия 2018

 

П Р О Т О К О Л

 Днес, 25 февруари 2018 година, в град Ямбол, жури в състав: председател: проф. д-р Георг Краев, директор на програма „Фолклорни изкуства” в Нов български университет – София, и членове: проф. д-р Антон Андонов, ръководител на катедра „Хореография” в Академията за музикално, танцово и изобразително изкуство – Пловдив; доц. д-р Николай Ников, преподавател по фолклористика в Софийски университет „Св. Климент Охридски”; д-р Иглика Мишкова – етнолог, Етнографски институт с музей при Българска академия на науките - София; Динка Ангелова, етнограф в Регионален исторически музей – Ямбол; Крум Георгиев, председател на Обществото за фолклор; Петър Димитров, хореограф и главен художествен ръководител на фолклорен ансамбъл „Тунджа”, обсъди обстойно и оцени представянето на групите, участвали в състезателните дефилета на Международния маскараден фестивал „Кукерландия” - 2018 в рамките на двата фестивални дни - 24 февруари (събота) и 25 февруари (неделя) 2018 година. Журито единодушно определи следните

 

награди:

 

 

  НАГРАДА НА КМЕТА НА ОБЩИНА ЯМБОЛ – 600 ЛЕВА И ГРАМОТА

 

Кукерска група при Народно читалище „Просвета-1928” - село Чарган, община „Тунджа”, област Ямбол

Ръководител: Неделчо Стоянов

 

 НАГРАДА НА КМЕТА НА ОБЩИНА „ТУНДЖА“ – 600 ЛЕВА И ГРАМОТА

 

Кукерска група при Народно читалище „Светлина-1929“ - село Калчево, община „Тунджа“, област Ямбол

Ръководител: Христо Димитров

 

 ПЪРВА НАГРАДА – 450 ЛЕВА И ГРАМОТА

 

Кукерска група при Народно читалище „Йордан Андонов-1927“ - село Веселиново, община „Тунджа“, област Ямбол

Ръководител: Иван Атанасов

 

Кукерска група при Народно читалище „Искра-1927“ -  село Вресово, община Руен, област Бургас

Ръководител: Станислав Димитров

 

Кукерска група „Черните кукери“ при Народно читалище „Съзнание-1927“ - село Веселиново, община Смядово, област Шумен

Ръководител: Мария Трифонова

 

Група за народни обичаи при Народно читалище „Пробуда-1926“ - село Маломирово, община Елхово, област Ямбол

Ръководител: Павли Павлов

 

Младежка кукерска група при Народно читалище „Светлина-1926“ - село Бояново, община Елхово, област Ямбол

Ръководител: Радостина Василева

 

 

Група джамалари при Народно читалище „Просвета-1928“ - село Кошов, община Иваново, област Русе

Ръководител: Атанас Атанасов

 

Кукерска група при Народно читалище „Пробуда-1940“ - село Калипетрово, община Силистра, област Силистра

Ръководител: Петър Шиков

 

 

Кукерска група „Карапча“ при Народно читалище „Просвета-1920“ - село Маломир, община „Тунджа“, област Ямбол

Ръководител: Йордан Тодоров

 

Кукерска група при Народно читалище „Васил Левски-1931“ - село Победа, община „Тунджа“, област Ямбол

Ръководител: Атанас Атанасов

 

 

Кукерска група при Народно читалище „Христо Ботев–1898“ - село Дъбене, община Карлово, област Пловдив

Ръководител: Стайко Гамбезов

 

Кукерска група при Народно читалище „Възраждане-1926“ - село Зимница, община Стралджа, област Ямбол

Ръководител: Антоанета Атанасова

 

 ВТОРА НАГРАДА – 350 ЛЕВА И ГРАМОТА

Кукерска група при Младежки дом „Георги Братанов“ - град Ямбол, община Ямбол, област Ямбол

Ръководител на групата: Елиан Кисьов


Мечкарска група при Народно читалище „Св. Паисий Хилендарски-1927“ - село Кралев дол, община Перник, област Перник

Ръководител: Пламен Георгиев

 

Сурвакарска група при Народно читалище „Просвета-1928” – село Банище, община Брезник, област Перник

Ръководител: Веселин Владов

 

Кукерска група при Народно читалище „Напредък-1930“ – село Кабиле, община „Тунджа“, област Ямбол

Кабиле

Ръководител: Димитър Райчев

 

Маскарадна група „Кукери“ при НЧ „Зора-1930“ – село Челник, община „Тунджа“, област Ямбол

Ръководител: Росен Димитров

 

   ТРЕТА НАГРАДА – 250 ЛЕВА И ГРАМОТА


Кукерска група при Народно читалище „Изгрев–1928“ – село Драгоданово, община Сливен, област Сливен 

Ръководител: Станка Първанова

 

 

Кукерска група „Арапи” при Народно читалище „Просвета-1926“, квартал „Макак“, град Шумен, община Шумен, област Шумен

Ръководител: Милко Стоянов

 

Смесена кукерска и гайдарска група - град Калофер, община Карлово, област Пловдив

Ръководител: Мирослав Докторов

 

 НАГРАДА ЗА ПОДДЪРЖАНЕ НА ТРАДИЦИИТЕ – 200 ЛЕВА И ГРАМОТА

 

Кукерска група при НЧ „Родолюбие-2006“ - село Айдемир, община Силистра, област Силистра

Ръководител: Стоян Стоянов


НАГРАДА ЗА ВЪЗРАЖДАНЕ НА ТРАДИЦИИТЕ – 200 ЛЕВА И ГРАМОТА


Кукерска група при Народно читалище „Екзарх Антим-1928“ – село Бродилово,

община Царево, област Бургас

Ръководител: Евдокия Иванова

 

 НАГРАДА ЗА АТРАКТИВНО ПРЕДСТАВЯНЕ – 200 ЛЕВА И ГРАМОТА


Кукерска група „Сакарски звяр“ – село Княжево, община Тополовград, област Хасково 

Ръководител: Янита Борисова

 

    НАГРАДА ЗА ПЕРСОНАЖ – 100 ЛЕВА И ГРАМОТА

Жена върху мъж /”Болен здрав носи”/ на Сурвакарска група при Народно читалище „Лазо Стоянов-1927“ – село Косача, община Ковачевци, област Перник

Ръководител:

 

„Булка” на Кукерска група при Народно читалище „Просвета-1892“ – град Стралджа, община Стралджа, област Ямбол

Ръководител: Андон Андонов

 

Камила на Кукерска група при Народно читалище „Светлина-1904“ – село  Дунавци, община Казанлък, област Стара Загора

Ръководител: Дарина Илиева

 

Магаре на Кукерска група – село Могила, община „Тунджа“, област Ямбол

Ръководител: Даниел Янков

 

„Мечка” на  Сурвакарска група при Народно читалище „Благой Гебрев“ – село Друган, община Радомир, област Перник

Ръководител: Иван Омайски


ДИПЛОМИ ЗА УЧАСТИЕ


ПОЛУЧАВАТ ВСИЧКИ МАСКАРАДНИ ГРУПИ, УЧАСТВАЛИ В ПРОГРАМАТА НА МЕЖДУНАРОДНИЯ МАСКАРАДЕН ФЕСТИВАЛ „КУКЕРЛАНДИЯ”-2018, ПРОВЕДЕН НА 24 ФЕВРУАРИ (СЪБОТА) И 25 ФЕВРУАРИ (НЕДЕЛЯ) 2018 ГОДИНА В ГРАД ЯМБОЛ