EN

User:
Потребител:
  Password:
Парола:
  Registration
Регистрация
КУКЕРЛАНДИЯ 2014

Награди

Програма

  НАЧАЛО > КУКЕРЛАНДИЯ 2014 > Награди

ПРОТОКОЛ

     Днес, 9 март 2014 година, жури в състав: председател: проф. д-р Георг Краев, директор на програма „Фолклорни изкуства” в Нов български университет – София и членове: доц. д-р Антон Андонов, ръководител на катедра „Хореография” в Академията за музикално, танцово и изобразително изкуство – Пловдив; н.с. І т. Николай Ников, главен асистент по фолклористика в СУ „Св. Климент Охридски”; Иглика Мишкова – етнолог, Етнографски институт с музей при БАН - София; Динка Ангелова, етнограф в Регионален исторически музей – Ямбол; Крум Георгиев, председател на Обществото за фолклор; Мая Тодорова, хореограф, главен художествен ръководител на фолклорен ансамбъл „Тунджа”, оцени представянето на участниците в състезателното дефиле на Маскарадния фестивал „Кукерландия”
2014, проведено в рамките на два дни - 8 и 9 март 2014 г.
ПРИСЪДИ СЛЕДНИТЕ НАГРАДИ:

НАГРАДА НА КМЕТА ОБЩИНА ЯМБОЛ – 2000.00 ЛЕВА
на Група за народни обичаи при НЧ „Пробуда-1926”, село Маломирово, община Елхово, област Ямбол, Ръководител: Павлин Павлов

НАГРАДА НА КМЕТА НА ОБЩИНА ТУНДЖА – 2000.00 ЛЕВА
Група „Каваклии”, кв. Долно Езерово, град Бургас, област Бургас, Ръководител: Йовка Русева

ПЪРВА НАГРАДА – 300 ЛЕВА
„Кукери” при читалище „Искра-1927”, село Вресово, община Руен, област Бургас, ръководител: Мария Петрова
Кукерска група при НЧ „Светлина-1926”, село Бояново, община Елхово, област Ямбол, Ръководител: Радостина Василева
Кукерска група при НЧ „Йордан Андонов-1927”, с. Веселиново, община Тунджа, област Ямбол, Ръководител: Желязко Въртигоров
Кукерска група при НЧ „Изгрев-1928”, село Драгоданово, община Сливен, област Сливен, Ръководител: Станка Първанова
Кукерска група при Младежки клуб „Карапча”, село Маломир, община Тунджа, област Ямбол, Ръководител: Христина Димова
Сурвакарска група при НЧ „Просвета-1928”, село Банище, община Брезник, област Перник, Ръководител: Веселин Владов
Кукерска група при НЧ „Пробуда-1940”, село Калипетрово, община Силистра, област Силистра, Ръководител: Петър Шиков
Сурвакарска група при НЧ „Иво войвода-1928”, село Долна Секирна, община Брезник, област Перник, Ръководител: Георги Илиев
Маскарадна група „Кукери” при НЧ „Зора-1930”, село Челник, община Тунджа, област Ямбол, Ръководител: Росен Димитров
Кукерска група при НЧ „Васил Левски-1931”, село Победа, община Тунджа, област Ямбол, Ръководител: Атанас Атанасов
Кукерска група при НЧ „Просвета-1892” - град Стралджа, област Ямбол, Ръководител: Андон Андонов
Кукерска група при НЧ „Васил Левски-1927”, кв. „Сушица”, гр. Карлово, област Пловдив, Ръководител: Гинка Тодорова
Кукерска група и ААФ „Кабиле” - НЧ „Напредък- 1930”, с. Кабиле, община Тунджа, област Ямбол, Ръководител: Димитър Райчев

ТРЕТА НАГРАДА – 100 ЛЕВА
Кукерска група при НЧ „Св. Св. Кирил и Методий”, град Раковски, община Раковски, област Пловдив, Ръководител: Велизар Василев
Младежка група за маскарадни игри при Младежки дом „Г. Братанов”, град Ямбол, област Ямбол, Ръководител: Елиян Кисьов
Маскарадна група „Кукери” при НЧ „Светлина-1929”, село Калчево, община Тунджа, област Ямбол, Ръководител: Христо Димитров

НАГРАДИ ЗА АВТЕНТИЧНИ МАСКИ, КОСТЮМИ И ПЕРСОНАЖИ – 100 ЛЕВА
„Магарето” на Кукерска група при НЧ „Йордан Андонов-1927”, с. Веселиново, община Тунджа, област Ямбол
„Магарето” на „Кукери” при НЧ „Просвета-1928”, село Чарган, община Тунджа, област Ямбол
„Булката” на Кукерска група при НЧ „Изгрев-1928”, село Драгоданово, община Сливен, област Сливен
„Бабата” на Група „Каваклии”, кв. Долно Езерово, град Бургас, област Бургас
„Воловете” на Кукерска група при НЧ „Йордан Андонов-1927”, с. Веселиново, община Тунджа, област Ямбол
„Маска на кукер” на Стойко Райнов от Кукерска група при НЧ „Изгрев-1928”, село Драгоданово, община Сливен, област Сливен
„Булката” на Кукерска група при Младежки клуб „Карапча”, село Маломир, община Тунджа, област Ямбол
„Кончето” на Кукерска група при НЧ „Св. Св. Кирил и Методий”, град Раковски, община Раковски, област Пловдив
„Булката” на Група „Кукери” при НЧ „Отец Паисий-1928”, село Трапоклово, община Сливен, област Сливен
„Коджабашията” на Сурвакарска група при НЧ „Ведрина-1928”, село Лобош, община Ковачевци, област Перник
„Маска на кукер” на Димитър Атанасов от „Кукери” при НЧ „Просвета-1928”, село Чарган, община Тунджа, област Ямбол
„Козелът” на Маскарадна група „Кукери” при НЧ „Светлина-1929”, село Калчево, община Тунджа, област Ямбол
„Мечката” на Сурвакарска група при НЧ „Просвета-1909”, град Батановци, община Перник, област Перник
„Булката” на Маскарадна група „Кукери” при НЧ „Зора-1930”, село Челник, община Тунджа, област Ямбол
„Баба Дядо носи” на Кукерска група „Сахране”, група от селата Долно Сахране и Горно Сахране, община Павел баня, област Ст. Загора
„Маска на кукер” на Красимир Василев от Маскарадна група „Кукери” при НЧ „Зора-1930”, село Челник, община Тунджа, област Ямбол
„Камилата” на Кукерска група при НЧ „Зора-1902”, с. Голямо Дряново, община Казанлък, област Стара Загора
„Булката” на Кукерска група и ААФ „Кабиле” - НЧ „Напредък-1930”, с. Кабиле, община Тунджа, област Ямбол
 
Copyright 2009 © Кукерландия. All rights reserved.